Podróż statkiem jest niesamowitym przeżyciem dla wielu turystów. Przygoda jaką przeżywają uczestnicy rejsów nie może równać się z niczym innym. Tu podróżowanie i dobrą zabawę zaczynasz od momentu wejścia na pokład, ponieważ na statku jest masa atrakcji i rozrywek, które nie pozwolą Ci się nudzić. Ponadto możesz podziwiać piękne okolice i cudne krajobrazy, zwłaszcza o zachodzie słońca nad morskim horyzontem. Wiele osób ma jednak pewne obawy co do podróżowania promem, ale gwarantujemy, że jak raz spróbujesz to zakochasz się w rejsach.
Rejsy wycieczkowe promem po Bałtyku – co zabrać?
Pierwsza podróż statkiem wywołuje wiele pozytywnych emocji, w tym ekscytację i euforię, ale czasami i niepewność związaną z tym jak się do takiej podróży przygotować i co ze sobą zabrać. Podpowiadamy, co należy zabrać do walizki planując rejsy wycieczkowe promem po Bałtyku:
- dokumenty – najważniejszy jest oczywiście dowód osobisty, ale w niektórych krajach należy posiadać również paszport a nawet wizę. Warto wcześniej sprawdzić co będzie Ci potrzebne lub uzgodnić to z obsługą biura podróży czy przeczytać w ofercie.
- szczepienia – W przypadku niektórych krajów konieczne jest wykonanie obowiązkowych szczepień, bez których nie zostaniemy wpuszczeni na ląd.
- ubezpieczenie – jest ono naprawde ważne w podróży, zwłaszcza jeżeli udajemy się z dala od domu. W przypadku zakupu wycieczki w biurze podróży, zazwyczaj podstawowe ubezpieczenie jest załatwiane od ręki, ale nawet wtedy warto dokupić większy pakiet ubezpieczenia turystycznego na wszelki wypadek.
- pieniądze i karty płatnicze – należy zabrać ze sobą kwotę na wydatki w odpowiedniej walucie, ale zabieranie zbyt dużej ilości gotówki może być niebezpieczne, dlatego zalecamy zapakowanie karty płatniczej, ponieważ obecnie w wielu krajach bez problemu można posłużyć się taką formą płatności.
- ubrania z myślą o pogodzie – pogoda na morzu może być czasem nieprzewidywalna więc pomimo rejsu latem, należy być przygotowanym na chłodniejsze wieczory czy burze.
Rejsy promem a choroba morska
Choroba morska może skutecznie utrudnić i zepsuć podróż po wodzie. Zazwyczaj jednak osoby cierpiące na chorobę morską, nie odczuwają jej poważnych skutków na promie, ponieważ wcale nie buja się on tak mocno. Zwykle jest to delikatne kołysanie, które nie wpływa na samopoczucie podróżujących. Jeżeli jednak czujesz, że Twoja choroba ma ostry przebieg, może warto pomyśleć o innych możliwościach podróżowania.
Alternatywa dla promu
Jeśli bardzo boisz się rejsów lub po prostu czujesz, że taka forma podróżowania nie jest dla Ciebie, a marzy Ci się odwiedzenie wielu krajów podczas jednego wyjazdu to mamy dla Ciebie świetną alternatywę. Wyjazdy w stylu citybreak organizowane w okresie letnim gwarantują możliwość zwiedzenia kilku państw i miast europejskich w ciągu jednej podróży. Co ważne, transport w postaci autokaru jest zapewniony przez biuro podróży więc nie musisz martwić się planowaniem trasy wyjazdu i organizowaniem wycieczek.